Connect with us

Videolar

Uzel İşçisinin Tazminat Mücadelesi 13. Yılında!

Yeni Pencere

Yayınlanma:

-

2008 yılında kapandığında 2200 işçinin çalıştığı İstanbul – Demirkapı’daki UZEL Makine/Traktör Fabrikası işçilerinin tazminat mücadelesi 13. yılına girdi.

Tazminatlarını talep eden işçiler fabrika önünden ayrılmayarak haklarını talep ediyorlar.

UZEL Makine işçileri, yaptıkları açıklamada yıllarca aidat ödeyip üye oldukları Türk-İş’e bağlı Türk Metal Sendikasının haklarını savunmadığını, işverenle anlaşıp işçilere ihanet ettiğini söylüyorlar. Ayrıca, paha biçilemeyen fabrika arazisi üzerinde yapılan-iptal edilen ihalelerle kirli pazarlıklar döndüğünü belirtiyorlar.

Açıklamalarında, “Bedeli ne olursa olsun tazminatlarımızı gasp ettirmeyeceğiz!” diyen UZEL işçileri, bu mücadelenin aynı zamanda sarı sendikacılığa karşı bir mücadele olduğunu vurguluyorlar.

YeniPencere

Tıklayın, yorumlayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Videolar

Whatsapp’ın Niyeti Ne ve İnternette Gizlilik Mümkün mü?

Yeni Pencere

Yayınlanma:

-

Afra Tek’in hazırlayıp sunduğu “YeniPencere Gündem”de bilişimci, yazar Murat Kurtuldu, Whatsapp’ın niyetini, Telegram, Bip, Signal gibi mesajlaşma programlarının yapısını değerlendiriyor ve internette gizliliğin/mahremiyetin ne ölçüde mümkün olduğunu tartıştıktan sonra otorite için bütün bu süreçlerin ne anlama geldiğin izah ediyor.

Devamını Okuyun

Videolar

Tespit Komisyonu Tiyatrosu – Salih Kaya

Yeni Pencere

Yayınlanma:

-

Eğitim İlke-Sen MYK üyesi M.Salih Kaya, Asgari Ücret Tespit Komisyonunun faaliyetlerini değerlendirdi. Kaya, “Hakça Bölüşüm Adil Paylaşım” esas alınmadıkça bütün uğraşların anlamsız kalacağını vurguladı.

Devamını Okuyun

Videolar

Öğrencilerin Tüm Müfredattan Sorumlu Olması ve Asgarî Ücret Görüşmeleri -Ahmet Örs

Yeni Pencere

Yayınlanma:

-

Kanal On4 televizyonundan Muhammed Acar’ın hazırlayıp sunduğu “İşin Özü” programına katılan Eğitim İlke-Sen başkanı Ahmet Örs, pandemi koşullarında zor durumda kalan öğrencilerin üniversite sınavlarında tüm müfredattan sorumlu tutulmaları ve  yaklaşan asgarî ücret görüşmeleri hakkında görüşlerini açıkladı.

Devamını Okuyun

GÜNDEM