Connect with us

Videolar

Uzel İşçisinin Tazminat Mücadelesi 13. Yılında!

Yayınlanma:

-

2008 yılında kapandığında 2200 işçinin çalıştığı İstanbul – Demirkapı’daki UZEL Makine/Traktör Fabrikası işçilerinin tazminat mücadelesi 13. yılına girdi.

Tazminatlarını talep eden işçiler fabrika önünden ayrılmayarak haklarını talep ediyorlar.

UZEL Makine işçileri, yaptıkları açıklamada yıllarca aidat ödeyip üye oldukları Türk-İş’e bağlı Türk Metal Sendikasının haklarını savunmadığını, işverenle anlaşıp işçilere ihanet ettiğini söylüyorlar. Ayrıca, paha biçilemeyen fabrika arazisi üzerinde yapılan-iptal edilen ihalelerle kirli pazarlıklar döndüğünü belirtiyorlar.

Açıklamalarında, “Bedeli ne olursa olsun tazminatlarımızı gasp ettirmeyeceğiz!” diyen UZEL işçileri, bu mücadelenin aynı zamanda sarı sendikacılığa karşı bir mücadele olduğunu vurguluyorlar.

YeniPencere

Tıklayın, yorumlayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Videolar

Doğan Özlük’le Afganistan Üzerine – Mod: Ammar Kılıç

Yayınlanma:

-

Uzun süredir Afganistan’da öğretim görevlisi olarak çalışan Doğan Özlük’le Taliban yönetimine geçen Afganistan hakkında konuştuk.

Devamını Okuyun

Videolar

Önder Algedik: Karadeniz’i Kurtarmak İçin Marmara’yı Bir Ölçüde Geri Kazanmalıyız

Yayınlanma:

-

Enerji ve iklim uzmanı yazar Önder Algedik’le müsilajı, Marmara’nın ve Karadeniz’in geleceğini, Kanal İstanbul’un sürece muhtemel etkilerini konuştuk.

Devamını Okuyun

Videolar

İslam Özkan’la Filistin’deki Son Durum: Kimse İşgal Yoluyla Var Olamaz

Yayınlanma:

-

Ortadoğu uzmanı, gazeteci-yazar İslam Özkan, Şeyh Cerrah’tan başlayan ve Gazze direnişinin Siyonist saldırganlığa cevap vermesiyle savaşa dönüşen süreci YeniPencere Gündem’e değerlendirdi.

Devamını Okuyun

GÜNDEM