Connect with us

Videolar

Üsküdar’da Eylem: Siyonist Vahşete Karşı Somut Adımlar

Yayınlanma:

-

Üsküdar’da bir eylem tertip eden Eğitim İlke-Sen, Sağlık İlke-Sen, TOKAD ve ÖYB, Gazze’de katliam yapan İşgalci İsrail’e karşı somut adımlar sıraladı.

Eğitim İlke-Sen başkanı Ahmet Örs, “İsrail’le bütün anlaşmalar iptal edilmelidir. Yıllık 9 milyar dolarlık ticaret kesilmelidir. İsrail’i koruyan İncirlik ve Kürecik üsleri kapatılmalı, NATO’dan çıkılmalıdır. AKP iktidarı her savaş döneminde Filistin hassasiyetini kullanmakta lâkin gereğini yapmamaktadır. Ticari ilişkiler rekor seviyeye çıkmıştır. Katil Herzog Ankara’da şaşaalı törenler karşılanmış, Netanyahu davet edilmiş, BM’de kendisiyle ayrıca görüşülmüş ve Filistin’den çalınan doğal gazı pazarlama sevdasına düşülmüştür. Bu iki yüzlü politikaları halkımız görüp reddetmelidir. Bugün dünyanın bütün vicdanlı, hakkaniyetli insanları meydanlara dökülmüştür. Biz de kim zulme uğrarsa onun yanında durmalıyız. Küresel bir direniş zinciri oluşturmalı, o zincirin halkaları olmalıyız. ” diye konuştu, direnişin mahiyeti hakkında bilgiler verdi.

Eylemde söz alan bir diğer konuşmacı Hüseyin Arif Sarıyaşar da AKP politikalarının İsrail’i güçlendirdiğini, belirli çevrelerin bu politikalardan nemalandığını söyledi.

Eylem boyunca “Dokuz Milyar Dolarlık Ticaret Kesilsin, Kürecik Radarı İsrail’in Kalkanı, Kürecik Radarı Kapatılsın, İncirlik Üssü Kapatılsın, Siyonist Elçilik Kapatılsın, İşbirlikçi AKP Hesap Verecek, Katil İsrail Filistin’den Defol, Yaşasın Filistin Direnişimiz, Hamas’a Selam Direnişe Devam, Burası Filistin Hepimiz Filistinliyiz” sloganları atıldı, tekbir getirildi.

Videolar

Süreç ve Etkileriyle Aksâ Tûfânı – Dr. Talha İsmail Duman

Yayınlanma:

-

Dr. Talha İsmail Duman, 26 Kasım 2023 pazar günü Özgür Yazarlar Birliği’nde  “Süreç ve Etkileriyle Aksâ Tûfânı” başlıklı bir konuşma yaptı.

Duman, konuşmasının birinci bölümünde Hamas’ın tarihine, düşünce yapısına, süreç içerisinde değişen siyasal pozisyon ve söylemine dâir önemli bilgiler verdi, değerlendirmelerde bulundu.

Program, linkten takip edilebilir.

Devamını Okuyun

Videolar

Mehmet Ali Başaran – Muharrem Balcı: Aksâ Tûfânı Süreci ve Etkileri

Yayınlanma:

-

Mehmet Ali Başaran, “Aksâ Tûfânı” süreci çerçevesinde bu defa Muharrem Balcı ile söyleşti.

Devamını Okuyun

Videolar

Mehmet Ali Başaran – İsmail Duman: Bütün Boyutlarıyla Aksâ Tûfânı Süreci

Yayınlanma:

-

Mehmet Ali Başaran, Aksâ Tûfânı sürecini tartıştığı söyleşilerine devam ediyor. Bu bölümde İsmail Duman, Aksâ Tûfânı süreciyle ilgili çok boyutlu değerlendirmeler yapıyor.

Devamını Okuyun

GÜNDEM