Connect with us

Haberler

TOKAD: Emperyalizmin Savaş ve Şantaj Makinesi NATO’dan Çıkılmalıdır

Yayınlanma:

-

TOKAD (Toplumsal Dayanışma Kültür Eğitim ve Sosyal Araştırmalar Derneği) İsveç’in NATO’ya üye olma sürecinde yapılan pazarlık ve görüşmelerle ilgili bir açıklama yaptı. Yapılması gerekenin NATO’dan çıkmak olduğu vurgulanan açıklamada NATO, emperyalizmin jandarması olarak nitelendirildi.

Açıklamanın tam metni şu şekilde:

Emperyalizmin Savaş ve Şantaj Makinesi NATO’dan Çıkılmalıdır

İsveç’in NATO’ya üye olma sürecinde Türkiye’nin türlü gerekçelerle geciktirdiği, en nihayetinde NATO’nun Vilnius zirvesinde verdiği onay etrafında meselenin özünü ıskalayan tartışmalar yürütülüp gizli-açık yürütülen birtakım pazarlıklar öne çıkarılmıştır.

Bütün bu aşama ve süreçler açık hakikati gizlemektedir. Tartışmaların merkezinde yer alan NATO, emperyalizmin jandarmasıdır, onun savaş ve şantaj makinesidir.

Bu hakikat göz ardı edilerek yapılan herhangi bir değerlendirme ve müzakerenin kıymeti yoktur. Küresel egemenlik kapışmasında ABD ve Avrupa önderliğinde şekillendirilen NATO’nun zulüm ve işgal tarihi, herkese yeterli fikri vermeye yeterlidir.

Mazlum ve mustazaf dünya halklarının, Ortadoğu’nun başına bela kesilen; başta İsrail olmak üzere emperyalist şer şebekesinin koruyuculuğunu üstlenen bu terör organizasyonundan bir an önce Türkiye’nin çıkması gündemleştirilmeliyken birtakım gizli pazarlıklara odaklanılması utanç vericidir.

Emperyalist polis gücü NATO’dan çekilmeyi bırakın, onu daha da güçlendirip büyüten adımların içinde yer almak, Kudüs gibi sembolleri sahiplenip mazlum coğrafyaların hâmiliğini üstlenme gibi iddiaları “yaldızları dökülen yalanlar” olarak tekrar gün yüzüne çıkarmaktadır.

TOKAD olarak çağrımız öteden beri aynıdır. Bir an önce emperyalizmin savaş ve şantaj makinesi NATO’dan çıkılmalıdır. Ülkedeki bütün ABD ve NATO üsleri kapatılmalıdır. NATO dolayımında yapılan bütün pazarlıklar kirlidir. Yeryüzüne ve insanlığa kötülük ve yıkımdan başka bir şey vaat etmemektedir.

TOKAD

Kaynak: tokad.org

Videolar

Erzincan – İliç’te Olan Nedir? – Ahmet Örs

Yayınlanma:

-

Sitemiz yazar ve editörlerinden Ahmet Örs, Erzincan – İliç’teki altın madeninde meydana gelen atık kaymasıyla ilgili olarak Muhammed Acar’ın On4 TV’deki “İşin Özü” programına katılarak değerlendirmelerde bulundu.

Devamını Okuyun

Videolar

Eminönü’nde Somut Adımlar Nöbeti: İşbirlikçilik, İnsanlığın Haysiyet Direnişinin Karşısında!

Yayınlanma:

-

Eğitim İlke-Sen, TOKAD, ÖYB, Sağlık İlke-Sen “Emperyalist-Siyonist Kuşatma ve Katliama Karşı Somut Adımlar” nöbetlerine devam ediyor.

11 Şubat 2024 pazar günü, Eminönü Meydanında yapılan eylemde Eğitim İlke-Sen başkanı Ahmet Örs, Filistin-Gazze Direnişinin bütün insanlık adına bir haysiyet mücadelesini verdiğini ve bu yolda insanlığın vicdanını ayaklandırdığını söyledi ve İsrail’le iş yapan şirketleri sıraladı, bir an önce bu ilişkilerin kesilmesini istedi.

İsrail’in petrol ihtiyacının yüzde 60’ını Bakü-Ceyhan boru hattı vasıtasıyla Azerbaycan ve Kazakistan’dan sağladığını ifade eden Örs, yine Siyonistlerin çelik ihtiyacının yüzde 65’ni Türkiye firmalarından temin ettiğini hatırlattı.

Eylem boyunca “Gazze’de Çocuklar Açlıktan Ölüyor, NATO’dan Çıkılsın Üsler Sökülsün, Kürecik Radarı İsrail’in Kalkanı, İncirlik Üssü Kapatılsın, Katil ABD Ortadoğu’dan Defol, 9 Milyar Dolarlık Ticaret Kesilsin, İşbirlikçi AKP Hesap Verecek, Katil İsrail Filistin’den Defol, Eli Kanlı Zorlu Hesap Verecek, Vanalar Kapansın Gemiler Bağlansın, İşbirlikçi Sermaye Hesap Verecek, Siyonist Sermaye Hesap Verecek, Siyonistler Yenilecek Direnen Filistin Kazanacak” sloganları atıldı, tekbir getirildi.  

Devamını Okuyun

Videolar

Somut Adımlar Nöbetleri Sürüyor: Siyonist Sermaye Hesap Verecek!

Yayınlanma:

-

Eğitim İlke-Sen, TOKAD, ÖYB, Sağlık İlke-Sen “Emperyalist-Siyonist Kuşatma ve Katliama Karşı Somut Adımlar” nöbetlerine devam ediyor.

04 Şubat 2024 pazar günü, Üsküdar Mimar Sinan Meydanında yapılan eylemde Eğitim İlke-Sen başkanı Ahmet Örs, İsrail’le iş yapan şirketleri anlattı ve bir an önce bu ilişkilerin kesilmesini istedi.

Eylem boyunca “NATO’dan Çıkılsın Üsler Sökülsün, Kürecik Radarı İsrail’in Kalkanı, İncirlik Üssü Kapatılsın, 9 Milyar Dolarlık Ticaret Kesilsin, İşbirlikçi AKP Hesap Verecek, Katil İsrail Filistin’den Defol, Yaşasın Gazze Direnişimiz, Hamas’a Selam Direnişe Devam, Yaşasın Filistin Direnişimiz, Eli Kanlı Zorlu Hesap Verecek, Vanalar Kapansın Gemiler Bağlansın, İşbirlikçi Sermaye Hesap Verecek, Siyonist Sermaye Hesap Verecek” sloganları atıldı, tekbir getirildi.  

Devamını Okuyun

GÜNDEM